VÍTEJTE V UHERSKÉM HRADIŠTI

Medailonky nejen slováckých souborů

V Uherském Hradišti vás opět přivítá soubor ze Slovácka, ale v prvé řadě host ze zahraničí. Letos to bude soubor INA z Polska, který přijel v rámci spolupráce s Děckama z Buchlovic. Za domácí jsme tentokráte pozvali Lintavu z Kunovic.

13.30 - 14.00   INA, Polsko
14:00 - 14:30   FS Lintava, Kunovice

Pořadem provází:
Ladik Šimeček

 

FS LINTAVA
Soubor se vyprofiloval v Kunovicích díky mladým lidem, kteří měli lásku k lidovým tradicím a folkloru. Jako první byla založena cimbálová muzika Lintava pod vedením Ondřeje Simana a později, k blížícímu se pátému výročí muziky r. 2010, vznikl stejnojmenný folklorní soubor. Vedení se ujal Jan Kysučan.

Členové souboru s nadšením reprezentují kulturu a zvyky svého kraje nejen v České republice, ale také v zahraničí. Během své krátké existence jsme se zúčastnili mezinárodních folklórních festivalů v Portugalsku a Španělsku roku 2011 a o dva roky později jsme zavítali také do Řecka. Pravidelně vystupujeme na mnoha folklorních akcích, například na Slavnostech vína v Uherském Hradišti, Jízdě králů v Kunovicích a pořádáme také folklorní večery v Bílovicích. 

V repertoáru můžete nalézt kromě tanců z Dolňácka, což jsou například tance bílovské či dolněmčí, také tance z Kyjovska, Kopanic i ze západního Slovenska.


http://fs-lintava.cz/

Soubor písní a tanců INA 

INA je pěvecká a taneční skupina z okresu Goleniow (u Štětína). Poprvé vystoupila na veřejnosti v září 1993. Od začátku působení pracuje pod Domem kultury Goleniow. Soubor se skládá z dětí, dospívajících a dospělých. Má více než 100 členů, pracující ve 4 skupinách a kapelách. Program souboru se skládá z písní a tanců různých regionů Polska. Složení muziky je housle, akordeon, basa, klarinet.

Soubor má za sebou více než 600 vystoupení doma a 69 v zahraničí. Členové souboru reprezentovali v Lotyško, Litva, Francie, Turecko, Makedonie, Ukrajina, Německo, Česká republika, Rusko, Španělsko a další. Soubor získal několik ocenění na různých přehlídkách a festivalech. Filozofie souboru INA není jen o množství zahraničních cest, ale o zvláštních vazbách mezi členy souboru a rodinami. "Důležité je pro nás zapojení rodičů dětí do týmu souboru, mohou se zde realizovat a dělat to, co mají rádi, což jim dává pocit zadostiučinění a úspěchu." Počet členů souboru je 45. Vedoucí je Zbigniew Lukaszewsk.