Uherský Brod

Zveme Vás do města Komenského, města s nezaměnitelnou atmosférou, které láká k návštěvě nejen historickými památkami, bohatstvím folklorních tradic spojených s pestrostí krojů a cimbálových muzik, ale také krásným okolím.

Svědectvím bohaté historie města je řada významných pamětihodností, které můžete poznat prostřednictvím Stezky městskou památkovou zónou. Ta vám představí např. Dominikánský kostel Nanebevzetí Panny Marie, Muzeum Jana Amose Komenského, chrám Mistra Jana Husa, či obelisk Via Lucis.

Pestrá nabídka je zde i pro sportovce, neboť krásy města a jeho okolí můžete poznávat také na kole. Je pro vás připraven cykloprůvodce Na kole Uherskobrodskem, kde naleznete řadu výletů, vhodných jak pro sportovce, tak i pro rodiny s dětmi. Poté si můžete odpočinout v aquaparku Delfín, který nabízí příjemné prostředí pro rekreaci či sportovní vyžití.

Uherský Brod je ideálním místem pro kulturní zážitky. Rok co rok se zde konají tradiční akce, těšící se velkému zájmu nejen místních obyvatel, ale i dalších návštěvníků.

Vynechat byste neměli akci Uherskobrodsko v písni a tanci, která se koná 21. září. Slavnost je pořádaná v rámci Dne Evropského kulturního dědictví, kdy se pro veřejnost otevírají brány pamětihodností a objektů města, dokonce i ty, které nejsou běžně přístupné. Ve stejný den můžete navštívit i řemeslný jarmark doprovázený pestrým kulturním programem, za účasti folklorních souborů. Ve dnech 26. a 27. září se v prostorách Domu kultury uskuteční BROD EXPO, prezentace firem a škol se zaměřením na dům, byt a zahradu.

Přijměte také pozvání na Růžencovou pouť, která se uskuteční ve dnech 4. a 5. října. Církevní slavnost konaná v dominikánském kostele, ozdobená kroji brodských poutníků je krásným zážitkem. Ve městě navíc probíhá velký jarmark, kde nechybí pouťové atrakce a krajové speciality a bohatý kulturní program pro všechny věkové skupiny obyvatel.

Přesvědčte se sami o půvabu Uherského Brodu, jeho malebných zákoutích ve stínu pamětihodností a oceňte přívětivou atmosféru města.

 

Městské informační centrum

Mariánské nám. 2187, 688 01 Uherský Brod

Tel.: +420 572 805 125, e-mail: mic@ub.cz

http://turista.ub.cz

www.uherskybrod.cz

Představení mikroregionu: Mariánské náměstí