CHOR CAMERATA - WRZES´NIA

Vystoupení pěveckého sboru z Polska.

Pěvecký sbor „Camerata” byl založen v roce 1985. Od začátku je dirigentem sboru Domicela Cierpiszewska. Od února 2019 roku je ředitelem Wojciech Krysztofiak. V repertoáru sboru jsou patriotické písně, lidové, na základě současných skladatelů, zábavná hudba, sakrální a dávná.Sbor „Camerata” zrealizoval spoustu hudebních projektu, mj. v roce 2008 se zúčastnil amatérského vystaveni opery „Halka” Stanisława Moniuszki. V roce 2006 roku Camerata zahájila ve Wrześni cyklus  „Wrzesińske zpívaní”, který byl natrvalo zařazen do repertoáru. Sbor zpívá ve Wrześni, v Poznani a celém velkopolském vojvodství. Vystupoval taky Německu, v České republice, na Litvě, Lotyšsku, Ukrajině a v Bulharsku.

Sbor „Camerata” získal hodně oceněni v soutěžích a festivalech (mj. v Praze během XXI. Mezinárodního festivalu adventní a vánoční písně v roce 2011, na VII. festivalu Sborové hudby „Mater Misericordiae” v městě Zabki v roce 2012, zúčastnil se VIII. Mezinárodni sborové soutěže „Gaude Cantem” v městě Bielsko-Biała v roce 2012 a Festivalu „Společně v XXI. století” v Kamchii v Bulharsku, V. Festivalu „Musica Sacra” ve Wrocławi, získal ocenění ve II. Baltské sborové soutěži Pomerania Cantat v Słupsku, ocenění I. Mezinárodni soutěže Cantu Gaudeamus v Białymstoku, stříbrné oceněnína V. Mezinárodni soutěži M. Kopernika v Toruni, Zlate ocenění na Svátku písně v Grodzisku Wlkp. V roce 2016, ocenění na XVII. Mezinárodním festivalu Feliksa Nowowiejskeho v Barczewie v květnu 2018 r. a Grand Prix Wielkopolského svátku písně v Święciechowe v roce 2014.

Sbor nahrál desku vánoční písně a desku věnovanou papeži Janovi Pavlovi II.

Domicela Cierpiszewska  - dirigentka
Vede pěvecký sbor od začátku jeho vzniku tj. od 1985 roku. Vystudovala Hudební Akademii v Poznani. Po ukončení vysoké školy začala pracovat s obnoveným pěveckým sborem „Lutnia” a vedla ho v letech 1983 – 1988. V letech 1984 – 1997 pracovala jako učitelka hudby na střední škole H. Sienkiewicza ve Wrześni.

U příležitosti 30. výročí umělecké práce získala od Ministra Kultury a uměni Vyznamenaní za zásluhy v oblasti kultury. U příležitosti 25. výročí umělecké práce s Pěveckým sborem Camerata získala od Starosty Wrzesińského Zlaty vavřín zásluhy, získala taky ocenění Člověk roku 1995 během soutěže Nadace wrzesińských děti.

Je rovněž nositelkou Zlate ceny Asociace pěveckých sborů a orchestrů a byla vyznamenána řadou diplomů a pohárů.