POŘÁDNÝ CVRKOT S RÓZINKAMI

Dívčí folk-punk kapela pro děti i dospělé     

Rózinky jsou kapela z jihovýchodní Moravy (občanky Kozojídek, žačky ZUŠ Veselí nad Moravou) hrající a zpívající autorské písně o všem, co může potkat holku mezi 10 - 16 lety. Tolik jim totiž je, je jich 10 a s nimi jedna, co jejich věkový průměr výrazně zvyšuje - autorka písní, matka dvou z nich a „teta“ těch ostatních.

Zasadíme-li písně Rózinek do širšího kontextu tvorby pro děti, mají blízko k laskavé a přitom chytré tvorbě Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a tvoří protipól drsnějším písním Kašpárka v rohlíku nebo „vracejícího se Pískomila“. (Milan Tesař, rádio Proglas)

Chodí společně do ZUŠky ve Veselí nad Moravou, všechny tam ale dojíždějí z malé vesničky Kozojídky s Veselím sousedící.  Každá z nich hraje nejméně na dva nástroje, takže ke svému koncertování nepotřebují dospělé. Jenom bedňáka. Kapela hraje 5 let, hraje na festivalech (folková Náměšť, Telč, Open air festival Trutnov), na ulici, dětem ve školách, v rozhlase, v kostele, všude, kde je jich třebaJ. Loni si děvčata zcela sama vytvořila svůj videoklip. Pod vedením autora večerníčků Krysáci, pana Cyrila Podolského, děvčata tvořila loutky a coby filmový štáb se učila animovat.  Letos jim vyšlo 2. CD.  Při svých produkcích uplatňují i své dovednosti herecké a řečnické – deset PIPI punčochatých Vás nepustí ke slovu. Rózinky, to je nekonečná radostnost a dychtivost dětství.
 

Březinová Anna: akordeon, zpěv
Hanzelková Adéla: flétna, ukulele, zpěv
Kočišová Eliška: housle, zpěv
Koryčanská Alžběta Anna: housle, zpěv
Mičková Anna: housle, zpěv
Mičková Kateřina: violoncello, zpěv
Smetková Helena: kytara, klavír, slovo, zpěv
Staňková Adéla: příčná flétna, cajon, foukací harmonika, zpěv
Šrahůlková Barbora: akordeon, zpěv
Tomčalová Eva: housle, zpěv