PUTOVÁNÍ VINOHRADSKOU ULICÍ

Vinohradská ulice v Uherském Hradišti je jedinečným slováckým vinařským areálem, ve kterém je dodnes uchována tradice měšťanského vinohradnictví a vinařství, jehož kořeny sahají až do období Velké Moravy a jehož rozmach je spojován s cisterciánským klášterem na Velehradě. Právě oslavou této tradice je již od září 2008 tradiční Putování Vinohradskou ulicí, které je vždy vyvrcholením velkolepých Slováckých slavnostní vína a otevřených památek.

Každoročně se brána Vinohradské ulice otevírá pro návštěvníků druhou zářijovou sobotu ve 14 hodin odpoledne. Od té chvíle jsou pro vás otevřeny na dvě desítky venkovních vinařských a gastronomických stanovišť, která doplňují na desítku otevřených historických měšťanských sklepů. Na své si tak přijdou milovníci kvalitních slováckých vína a burčáku, stejně jako tradičních gurmánských specialit, grilovaných mas, opékaných selat, vepřových výpečků, grilovaných kolen, apod.

Milovníci vína si pak určitě nenechají ujít prestižní Národní soutěž vín slovácké vinařské podoblasti, která každý rok nabídne více jak 500 nejkvalitnějších vín ze Slovácka. Ta nejlepší vína pak postupující do Salónu vína České republiky ve Valticích.

Bujarou atmosféru Putování Vinohradskou ulicí pak dokresluje více jak deset cimbálových muzik, u kterých si můžete zazpívat a zatancovat přímo v historických sklepích nebo venkovních stanovištích.

Stručně z programu:

  • 7 otevřených historických sklepů
  • 14 venkovních vinařských a gurmánských stanovišť
  • 13 cimbálových muzik
  • Nejlepší vína slovácké vinařské podoblasti v rámci Národní soutěže vín (545 vzorků vína z 75 vinařství)

https://www.vinohradskaulice.cz/