Program

PROGRAM SLOVÁCKÝCH SLAVNOSTÍ VÍNA A OTEVŘENÝCH PAMÁTEK 2018

Výběr programů na určitý den pátek | sobota | neděle
Přijeďte v SOBOTU na Slavnosti historickým vlakem Českých drah. JÍZDNÍ ŘÁD.  

Pátek, 7. 9. 2018

Čas: Místo: Název a popis programu:
16:00 - 23:00 Masarykovo náměstí VINNÝ STAN
17:00 - 19:45 hraje CM Ohnica
21:30 - 23:00 hraje CM Ohnica
19:00 Vinohradská ulice OTEVŘENÉ SKLEPY
přijďte na pohárek do Vinohradské ulice
20:00 - 20:15 Masarykovo náměstí SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
20:15 - 21:15 Masarykovo náměstí HARAFICA A HOSTÉ
zahajovací koncert

Sobota, 8. 9. 2018

Čas: Místo: Název a popis programu:
08:00 - 18:00 Masarykovo náměstí
Mariánské náměstí
HRADIŠŤSKÝ JARMARK
09:00 Vinohradská ulice SLAVNOSTNÍ PRŮVOD
"Znovu společně a slavnostně"
09:00 - 10:00  Masarykovo náměstí DOBRÉ RÁNO S TOPOLANKOU
koncert dechové hudby
09:00 - 17:00 Palackého náměstí SLOVÁCKÁ JÍDELNA
tradiční slovácké pokrmy
09:00 - 17:00   DEN OTEVŘENÝCH PAMÁTEK
Dny evropského dědictví 2018
09:00 - 01:00 Masarykovo náměstí VINNÝ STAN
10:00 - 17:00 Slovácké muzeum PREZENTACE LIDOVÝCH ŘEMESEL
10:30 - 13:30 Kolejní nádvoří TO NEJLEPŠÍ Z UHERSKÉHO HRADIŠTĚ
navštívenky uherskohradišťských skupin
    MIKROREGIONY SE PŘEDSTAVUJÍ
11:30 Galerie Slováckého muzea BÍLÉ KARPATY
11:30 nádvoří Staré radnice STAROMĚSTSKO
12:00 Nádvoří a sklepy františkánského kláštěra BUCHLOV
12:20 Mariánské náměstí VÝCHODNÍ SLOVÁCKO
12:30 Reduta a nádvoří Reduty OSTROŽSKO-VESELSKO
12:30 Jezuitská zahrada - Park u Obchodní Akademie DOLNÍ POOLŠAVÍ
12:30 Smetanovy sady ZA MORAVÚ
11:30 - 16:30 Bastion BASTION PRO DĚTI
zábavné atrakce a hry pro děti
12:30 - 17:00 Přístavní hrana Uherské Hradiště MUZIKANTSKÉ LODĚ
plavby lodí Danaj, Morava a Hollandia se skupinami Podjezd, Děvčice, Duo Graž
13:00 - 15:00 Slovácká búda NAŠI NEJMENŠÍ - PÍSNIČKOU, CO MÁME RÁDI, NAŠLI JSME SI KAMARÁDY
pořad dětských folklorních souborů
13:30 - 14:45 Masarykovo náměstí VÍTEJTE V UHERSKÉM HRADIŠTI
medailony nejen slováckých souborů
14:00 Vinohradská ulice PUTOVÁNÍ VINOHRADSKOU ULICÍ
14:00 - 15:00 Kolejní nádvoří O ZVÍŘÁTKOCH, FTÁČKOCH A VŠELIJAKÉJ ŽÚŽELI
vystoupení dětského folklorního souboru Hradišťánek
14:00 - 18:00 Park Rochus, Mařatice AJ, TY SVATÝ ROCHU, DAJ NÁM VÍNA TROCHU
pořady ve Skanzenu Rochus
15:00 - 16:00 Masarykovo náměstí FS POVAŽAN - OD VÁHU I OD HRONA
folklorní soubor ze Slovenska
15:30 - 17:00 Kolejní nádvoří ZAZPÍVEJ, SLAVÍČKU
dětské zpívání od Buchlovských hor až po Bílé Karpaty
16:00 - 18:00 Slovácká búda VINOTÉKA U BÚDY
folklorní pořad povinně tradičně i netradičně o víně
16:30 - 17:30 Masarykovo náměstí HRAJE VÁM DRIETOMANKA
koncert dechové hudby ze Slovenska
16:30 - 18:30 Mariánské náměstí SLOVÁCKÁ KŘÍDLOVKA
tradiční pořad s dechovými hudbami regionu
17:30 Věznice - nádvoří EKUMENICKÁ BOHOSLUŽBA SMÍŘENÍ
17:30 - 19:00 Kolejní nádvoří ZPÍVÁNÍ S CIMBÁLEM
přehlídka mužských pěveckých sborů
18:00 - 19:30 Masarykovo náměstí OKOLO BRODU
Soubor písní a tanců Olšava z Uherského Brodu
19:00 - 23:00 Mariánské náměstí VEČER NA MARIÁNSKÉM NÁMĚSTÍ
koncerty kapel Kalíšek a akuStyk
19:00 - 24:00   U VÍNA A U MUZIKY
zábavy u cimbálu nejenom ve sklepech
  Slovácká búda CM STANISLAVA GABRIELA
  Hotel a restaurace Koníček CM SUDOVJAN
  Vinný sklep U Koruny VČELARAN
  Atrium Domu U Hroznu CM PENTLA
  Vinotéka Hruška CM JAROSLAVA ČECHA
  Atrium Havlíčkova CM OLŠAVA
  Galerie slováckých vín - Zlomek a Vávra CM KUNOVJAN
19:30 - 21:00 Kolejní nádvoří VINETŮŮŮ!
divadelní komedie divadla Pecka
20:00 - 21:30 Masarykovo náměstí CIMBAL CLASSIC
koncert kapely world music
20:00 - 23:00 Restaurace Koruna LIDOVÁ VESELICE
k poslechu i tanci hraje DH Blatnička
21:00 - 01:00 Kolejní nádvoří CM OHNICA
21:30 - 01:00 Masarykovo náměstí - vinný stan CM BÁLEŠÁCI
     

Neděle, 9. 9. 2018

Čas: Místo: Název a popis programu:
08:00 - 18:00 Masarykovo náměstí
Mariánské náměstí
HRADIŠŤSKÝ JARMARK
09:00 Masarykovo náměstí PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ MĚSTA I.
prohlídky města s průvodcem
09:00 - 10:00 Masarykovo náměstí SNÍDÁME S BLATNIČKOU
koncert dechové hudby
09:00 - 10:30 Mariánské náměstí KAŠPÁREK V ROHLÍKU REVIRVÁL
koncert dětské punkové kapely
09:00 - 14:00 Palackého náměstí SLOVÁCKÁ JÍDELNA
tradiční slovácké pokrmy
09:00 - 17:00 Park Rochus, Mařatice NÁVRATY K LIDOVÉ TRADICI VE SKANZENU ROCHUS
Volné prohlídky skanzenu s oživenými expozicemi v duchu slováckých tradic
09:00 - 17:00   DEN OTEVŘENÝCH PAMÁTEK
Dny evropského dědictví 2018
09:00 - 18:00 Masarykovo náměstí VINNÝ STAN
09:30 - 14:30 Reduta a nádvoří Reduty OSLAVA VÍNA V REDUTĚ
prezentace regionálních vinařství, hraje CM Rubáš
10:00 - 11:00 Kostel sv. Fr. Xaverského MŠE SVATÁ
10:00 - 13:00 Galerie Slováckého muzea DĚTSKÝ ATELIÉR
výtvarná dílna pro děti
10:30 - 11:30 Kostel Zvěstování Panny Marie HRADIŠŤAN
koncert cimbálové muziky s Jiřím Pavlicou
10:30 - 12:00 před Synagogou SIMCHA
koncert klezmerové kapely z Ostravy
11:00 Masarykovo náměstí PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ MĚSTA II.
prohlídky města s průvodcem
11:00 - 12:00 Mariánské náměstí MLADINKA A OMLADINKA
dětské folklorní soubory
11:15 - 12:00 Kostel sv. Fr. Xaverského MARKÉTA PROKOPOVIČOVÁ
varhanní koncert
12:00 - 13:30 Masarykovo náměstí RUSÍN ČENDEŠ ORCHESTRA
koncert kapely ze Slovenska
12:00 - 16:00 Přístaviště UH MUZICÍROVÁNÍ U VODY
plavba lodí Morava, přístaviště Staroměstská kapela, na lodi Děvčice
13:00 - 17:00 Sadská výšina ČELÁDKA ŘEMESLNÁ
historická kuchyně, řemeslný trh, program pro děti
13:30 - 14:30 Kolejní nádvoří KLOBÚČEK S KOSÍRKY KOHÚTÍ
slavnostní mužské pokrývky hlavy ze Slovácka
hraje CM Mladí Burčáci
14:00 Masarykovo náměstí PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ MĚSTA III.
prohlídky města s průvodcem
14:00 - 15:00 Františkánský klášter MUSICA POETICA - BAROKNÍ ŽENY
koncert z děl skladatelek a básnířek 17. a 18.století
14:00 - 17:00 Smetanovy sady STŘEDOVĚKÉ MĚSTEČKO
SHŠ Memento Mori
14:30 - 16:00 Masarykovo náměstí BORŠIČANKA
koncert dechové hudby z Boršic
16:00 Masarykovo náměstí PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ MĚSTA IV.
prohlídky města s průvodcem
16:30 - 18:00 Masarykovo náměstí FS KOPANIČIAR - "PO KOPANIČIARSKY"
vystoupení souboru z Myjavy
18:00 - 20:00 Prostřední ulice PÍSNIČKA NA ROZLOUČENOU

Změna programu vyhrazena.

zpět nahoru