DĚTSKÉ KOČOVNÉ DIVADÝLKO KYJOV

Pohádky pro děti

"Jsme banda lidí, které baví to, co dělají, kteří jsou spolu rádi a ještě raději rozdávají radost všem svým fanouškům. Klapot koňských kopyt v rozpáleném slunečním (nebo i uplakaném) dni je pro všechny z nás synonymem pro ty nejlepší prázdniny, nejlepší dovolenou."

KOČOVNÉ DIVALDO vzniklo, když se principál Pavel Růžička vracel z dětského divadelního představení se svými dcerkami. „Byly jim tuším 4 roky, a zeptal jsem se, jestli by chtěly hrát divadlo. Nadšeně souhlasily a hned si začaly rozdělovat role. Slíbil jsem jim tenkrát, že jednou vyrazíme hrát divadlo, tak jako kdysi, na povozech, s koňmi, od vesnice k vesnici, rozdávat radost divákům a taky sobě.  Když začaly chodit do první třídy, řekl jsem si, že už by to šlo.“ 

Přizvali jsme pár kamarádů a začali zkoušet. Vím, že mě tenkrát všichni považovali za blázna a pochybovali o tom, že se něco podobného dá vůbec uskutečnit. Našli se však i takoví, kteří se na té „šílenosti“ podílet chtěli. Tak se nám podařilo postavit skvělou muziku, zajistit koně i povozy, kulisy i kostýmy a hlavně hromádku peněz na to všechno. Všem, kteří nám tenkrát věřili znovu, a stokrát, děkujeme.

Výsledkem naší práce je už několik stovek repríz, 10 letních kočovných turné. Máme 20 nastudovaných pohádek (operek či muzikálů) z toho 16 autorských, a desetitisíce, věříme, že nadšených, malých i velkých diváků.

Pravidelně hrajeme také představení pro mateřské a základní školy, mateřská centra, dětské domovy, obce a spolky, prostě každého, kdo nás zavolá.

http://kocovnedivadlokyjov.cz/