MUZIKANTSKÉ LODĚ

PODJEZD - přístaviště - ZLÍNSKÁ BLUEGRASSOVÁ SKUPINA
DUO GRAŽ - loď Danaj - LUBOMÍR GRAFFE A JAROMÍR ŽIŽKA
DĚVČICE - loď Morava - FOLKOVÁ KAPELA

K vyhledávaným programům uplynulých ročníků SLAVNOSTÍ VÍNA vždy patřily MUZIKANTSKÉ LODĚ a MUZICÍROVÁNÍ V PŘÍSTAVIŠTI.  Ani letos o ně nebudete ochuzeni. K výletu můžete využít muzikantských lodí DANAJ, MORAVA a HOLLANDIA, které poplují dle pevně stanoveného plavebního řádu. Muzicírování v přístavišti vám pak jistě zpříjemní stánky pivovaru Jarošov.

PŘÍSTAVIŠTĚ / PODJEZD

http://www.podjezd.cz/


LOĎ DANAJ / DUO GRAŽ

Duo GraŽ působí na hudební scéně od roku 2013. Jde o hudební spojení houslí Lubomíra Graffe a akordeonu Jaromíra Žižky. Repertoár tohoto uskupení prochází mnoha hudebními žánry od folklóru různých zemí až po světové známé či méně známé melodie.


LOĎ MORAVA / FOLKOVÁ KAPELA DĚVČICE

http://www.devcice.cz/

Kapela působí pod obcí Podolí u Uherského Hradiště. Na výletní lodi Morava hrají pravidelně od roku 2012. V letošním roce vám tradičně předvedou svoji vlastní tvorbu, dále pak lidové písně ze Slovácka a okolí upravené do folk-rockové podoby a zazní i písně převzaté. Můžete se těšit na bicí, kytaru, elektrickou kytaru, baskytaru, housle, flétnu a čtyřhlasý zpěv. Děvčice mají v kapele i cimbál, který se ale bohužel díky stísněným podmínkám na loď nevleze.

Složení kapely:
- Radka Ondrejková  – vedoucí kapely, cimbál, kytara, mandolína, zpěv
- Táňa Zatloukalová – elektrická kytara, zpěv
- Věra Hvězdová – příčná flétna
- Jana Králíčková – housle
- Valerie Šabršulová – housle, ukulele, zpěv
- Simona Siudová – zpěv
- Valerie Vebrová – baskytara
- Michaela Jochcová - bicí