MUZIKANTSKÉ LODĚ

PODJEZD - přístaviště - ZLÍNSKÁ BLUEGRASSOVÁ SKUPINA
FRAGMENT - loď Danaj - FOLKROCKOVÁ KAPELA
DĚVČICE - loď Morava - FOLKOVÁ KAPELA
ŽLUTÁ PONORKA - loď Hollandia - ACOUSTIC ROCK

K vyhledávaným programům uplynulých ročníků SLAVNOSTÍ VÍNA vždy patřily MUZIKANTSKÉ LODĚ a MUZICÍROVÁNÍ V PŘÍSTAVIŠTI.  Ani letos o ně nebudete ochuzeni. K výletu můžete využít muzikantských lodí DANAJ, MORAVA a HOLLANDIA, které poplují dle pevně stanoveného plavebního řádu. Muzicírování v přístavišti vám pak jistě zpříjemní stánky pivovaru Jarošov.

PŘÍSTAVIŠTĚ /  PODJEZD

http://www.podjezd.cz/


LOĎ DANAJ / FOLKROCKOVÁ KAPELA FRAGMENT

Jsme skupina FRAGMENT z Hluku. Hrajeme skladby popového a folkového žánru většinou převzaté od jiných autorů. K některým vytvořil náš kapelník vlastní text. V dnešní uspěchané době bychom chtěli lidem prostřednictvím naší  produkce  přinést dobrou pohodu a zavzpomínat na známý repertoár hlavně z dob  60 –80  tých..  Tato hudba se nám líbí v podání  akustických kytar a keyboardu.

Na počátku bylo muzicírování pro domácí a známé. V roce 2002 jsme poprvé vystoupili jako Alena a Zdeněk Zedkovi na Dni hudeb v Hluku. Na základě příznivých ohlasů jsme se rozhodli v tomto pokračovat. Názvem Fragment  jsme chtěli vystihnout, že jsme jenom základem budoucí skupiny.  Tento název nám však už zůstal.

Jako duo  Fragment  jsme vystoupili v  silvestrovském pořadu skupiny Střapec, hráli  v čajovně Pod kaštany. V dubnu 2004 jsme se zúčastnili oblastního kola Trampské porty v Uherském Hradišti. Od roku 2007 s námi hraje kamarádka Lenka Růžičková z Uh. Hradiště.

V současné době vystupujeme v prostorách zahradních restaurací, na vernisážích a různých společenských akcích. V posledních letech hráváme také na muzikantských lodích na Moravě při Slavnostech vína.

Zdeněk Zedka - kytara, zpěv
Alena Zedková - klávesy, zpěv

Lenka Růžičková - kytara, zpěv


LOĎ MORAVA / FOLKOVÁ KAPELA DĚVČICE

http://www.devcice.cz/

Jsme dívčí kapela působící pod obcí Podolí u Uherského Hradiště. Věnujeme se svým autorským písním, které prezentujeme jako žánr folk. Mnozí lidé si myslí, když máme v kapele cimbál, že jsme cimbálová muzika. Cimbálová muzika ale rozhodně nejsme a nikdy nebudeme. :-)

Nástrojové obsazení máme velmi pestré: kytara, baskytara, cimbál, housle, violoncello, příčná flétna, cajon a mandolína. K tomu všemu patří až čtyřhlasý zpěv.

Naše začátky byly tak jako u všech vznikajících kapel velmi těžké. Svoji muzikantskou činnost jsme začínaly písněmi známých interpretů, jako jsou např. Javory, Vlasta Redl, Fleret, Koňaboj, aj.. Od roku 2011 jsme začaly skládat své vlastní autorské písně.

V roce 2012 jsme vydaly své první oficiální CD s názvem Ráda tančím, ráda piju. Na CD se objevují písně autorské, ale i převzaté.

V roce 2015 jsme oslavily 10 let působnosti. K narozeninám jsme si nadělily nové CD, které nese titul Děvčice 10 let. Toto CD na rozdíl od CD vydaného v roce 2012 (Ráda tančím, ráda piju) obsahuje jen autorské písně.

V roce 2016 jsme díky odcházejícím členkám mírně pozměnily složení kapely. Od letošního roku nás můžete navíc slyšet i s bicíma.

Radka Ondrejková - cimbál, kytara, mandolína, baskytara, zpěv
Táňa Zatloukalová - kytara, zpěv
Jana Králíčková - housle
Věra Hvězdová - flétny
Valerie Šabršulová - housle, violoncello, zpěv
Michaela Jochcová - bicí, cajon
Valerie Vebrová - baskytara
Simona Hašková - zpěv

 

LOĎ HOLLANDIA / ŽLUTÁ PONORKA

Žlutá ponorka je miniskupina působící v Uherském Hradišti, kterou tvoří dva hudební nadšenci, zpěvačka Katka Pavlišová a kytarista Jura Černíček. Název je odvozen od písně Yellow Submarine skupiny The Beatles, jejichž skladby tvoří podstatnou část repertoáru Žluté ponorky, která vznikla již před deseti lety. Současná Žlutá ponorka, fungující od září 2010 již s obměněnou sestavou, je volným pokračováním své předchůdkyně. HrajÍ převážně rockové skladby od konce 60. let až po současnost v akustickém podání.

http://www.zluta-ponorka.cz/