MUZICÍROVÁNÍ U VODY

Plavba lodí Morava s lidovou písní kapelou country kapelou v přístavišti.

Na souši hraje ŠTRŮDL a na vodě folková kapela DĚVČICE.

Kapela ŠTRŮDL byla založena ve dnech 11.-17.2.1998. Byli jsme na horách a večer po lyžovačce jsme hráli jako parta pro účastníky zájezdu. Když ani jeden večer na nás posluchači nevyplazovali jazyk, tak jsme se rozhodli založit skupinu. Název vznikl z hecu – co nás nejdříve napadlo. A stejně bychom nic lepšího nevymysleli. Obsazení kapely zůstalo od začátku stejné. Jen nám zdrhli dva basisti. Byli o dvě generace mladší. Teď je věkový průměr vyrovnaný. Dohromady máme 161– 203 roků. To podle toho jaké na nás přijde publikum. Nechceme se podbízet, ale sem tam musíme jít posluchačkám vstříc.

Fanclub skupiny Štrůdl má dle posledního sčítání 39 mladších žen a 4 dospělé chlapy.Hrajeme folk, country a bluegrass k poslechu, tanci, na oslavách narozenin, rozvodů atd. Nedávno jsme například roztancovali smuteční trachtu i s farářem.

Karel "Charlie" Trubačík - kytara, zpěv
Petr "Fred" Uhlíř - banjo, zpěv
Jan "Hanes" Gaťák - kytara, zpěv
Stanislav "Stenly" Tomanec - baskytara, zpěv, zvuk

 

DĚVČICE působí pod obcí Podolí u Uherského Hradiště. Na výletní lodi Morava hrají pravidelně od roku 2012. V letošním roce vám tradičně předvedou svoji vlastní tvorbu, dále pak lidové písně ze Slovácka a okolí upravené do folk-rockové podoby a zazní i písně převzaté. Můžete se těšit na bicí, kytaru, elektrickou kytaru, baskytaru, housle, flétnu a čtyřhlasý zpěv. Děvčice mají v kapele i cimbál, který se ale bohužel díky stísněným podmínkám na loď nevleze.

- Radka Ondrejková  - vedoucí kapely, cimbál, kytara, mandolína, zpěv
- Táňa Zatloukalová - elektrická kytara, zpěv
- Věra Hvězdová - příčná flétna
- Jana Králíčková - housle
- Valerie Šabršulová - housle, ukulele, zpěv
- Simona Siudová - zpěv
- Valerie Vebrová - baskytara
- Michaela Jochcová - bicí