GABRIELOVCI A HARAFICA

Společné volné hraní cimbálových muzik

Na jednom místě, v jeden čas a všichni dohromady aneb GabriHaraficování... CM GABRIFICACM STANISLAVA GABRIELA

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela z Babic Vznikla v roce 1992. Kapela reprezentuje region uherskohradišťského Dolňácka nejen na domácích scénách, ale i v zahraničí, kde moravská lidová hudba nachází a oslovuje nové posluchače. Za dobu svého působení vydala kapela několik samostatných CD a podílela se také na vzniku nosičů jiných autorů a uskupení.

V roce 2006 byla Cimbálová muzika Stanislava Gabriela oceněna titulem „Laureát Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2006“ a v dubnu 2007 získala ocenění „FOSKAR 2006“.

Stanislav Gabriel - prim
Pavel Šafařík II. - housle             
Jan Holubík - III. housle              
Jiří Rohel - klarinet, flétny         
Igor Rokyta - viola         
Michal Buček - viola        
Tomáš Harnoš - violoncello       
Tomáš Gabriel - kontrabas        
Jan Smutný - cimbál      


www.cmsg.cz

 

HARAFICA
Cimbálová muzika Harafica dnes i přes svou nedlouhou historii patří ke stálicím hradišťského folkloru. Muzika byla založena v roce 1999 jako další z mladých dětských cimbálových muzik při ZUŠ v Uherském Hradišti. Zakladatelem byl učitel Pavel Štulír, který dodnes patří mezi nejvýznamnější osobnosti v rozvoji folklóru, a především cimbálových muzik na Uhersko-hradišťsku.

V roce 2005 se muzika osamostatnila a rozhodla se nadále působit ve stávajícím složení, ale pod novým názvem – HARAFICA. V tu dobu již muzika měla zkušenosti ze spolupráce s mnoha folklorními soubory. Harafica se snaží rozvíjet svoji činnost nejen v oblasti tradičního folkloru, ale i jiných žánrových počinech. V poslední době také muzika spolupracuje na projektech s herci Slováckého Divadla, kde si zve i známé osobnosti z uměleckého prostředí. Muzika vydala dvě cd. V roce 2017 oslavila své 18 jubileum velkým koncertem se symfonickým orchestrem.

Uměleckým vedoucím je Petr Gablas, který nejenže navazuje na práci Pavla Štulíra, ale také obohacuje muziku svými znalostmi lidové hudby různých folklórních oblastí, ale i dalších hudebních žánrů, a tím jí dodává vysokou umělecko-interpretační hodnotu. Primášem muziky je od roku 2010 Martin Melichárek.Martin Melichárek - prim
Petr Štulír - II. housle
Jan Bazala - III. housle
Vojtěch Šobáň - klarinet, flétny
Luděk Hosnedl - viola
Andrej Vališ - viola
Milan Gablas - kontrabas
Petr Gablas . cimbál

http://www.harafica.eu/