CM PENTLA

Cimbálová muzika Pentla byla založena v roce 2004 pod vedením Aleše Kropáče v Boršicích. Primášský post zastává Jakub Špalek. Muzika nejen že doprovází tanečníky stejnojmenného souboru při společných vystoupeních, funguje ale i samostatně hraním na hodech, oslavách, každoročně například vystupuje na mezinárodním setkání vozíčkářů v rámci Dnů lidí dobré vůle na Velehradě. V roce 2007 vydala své první CD s názvem “Muziko, muzičenko, ty čarodějná…”. Druhé CD, které nese tematický název “Vánoční”, natočila CM Pentla u příležitosti oslav 10. výročí svého založení v roce 2014. Součástí tohoto alba jsou i 4 koledy nazpívané dětmi, které při nahrávání vytvořili největší dětský folklórní sbor na Slovácku.

V tomto roce muzika vystoupila i v živém vysílání Českého rozhlasu Brno v pořadu „Na živú notečku“.

Repertoár CM Pentla je široký, těšit se můžete na lidové písně takřka z celého Slovácka, ale i ze Čech či Slovenska. Muzikantům rovněž nejsou cizí ani písně modernějšího rázu.

Folklorní soubor Pentla letos oslaví 30. výročí svého založení. Srdečně Vás zveme na slavnostní pořad, který se uskuteční 18. listopadu 2017 v Kulturním domě v Boršicích.

Jakub Špalek – prim
Štěpán Gabriel – II. housle
Ondřej Gottwald – housle
Magdaléna Krchňavá – housle, zpěv
Aleš Kropáč – kontry, viola
Petr Haloda – kontry, viola
Ctibor Dvořan – kontrabas
Martin Gabriel – cimbál

http://www.cmpentla.cz/