CM KUNOVJAN

Cimbálová muzika Kunovjan působí v Uherském Hradišti, centru Moravského Slovácka. Své kořeny má v Kunovicích, kde místní slovácký krúžek vyvíjel svou činnost již od třicátých let minulého století. Během své existence dosáhla kapela velkého uznání odborníků, o čemž svědčí  mnohá ocenění z přehlídek a účinkování na významných akcích (např. Hudecké dny Slávka Volavého, Světový kongres cimbalistů, účinkování v rámci festivalu Pražské jaro), a taktéž ocenění milovníků cimbálové muziky za schopnost vytvoření příjemné pohody a zábavy. Především od začátku 80. let nahrávala v Československém rozhlase v Brně, dále vydala několik profilových  hudebních nosičů, podílela se na natáčení filmů a televizních pořadů.

Její dnešní zvuk i výraz je výsledkem dlouholeté pravidelné práce kolektivu, ve kterém se vystřídala řada známých muzikantů i zpěváků. Nepopiratelnou zásluhu na tváři kapely má především její umělecký vedoucí Jaroslav Schottl, ale také  primáši Jarda Zatloukal a Pavel Šupka.  Spolu s tanečním souborem procestovala velkou část Evropy, některé státy Asie, Ameriky a Afriky. Účinkovala také na výstavě EXPO v Hannoveru, kde vytvářela  příjemnou atmosféru návštěvníkům českého pavilonu, reprezentovala Českou republiku na festivalu kultury v katarském hlavním městě Doha.

Cimbálová muzika byla oceněna, společně s tanečním souborem, udělením titulu Laureát MFF Strážnice,  cimbalista Vítězslav Mach byl poctěn udělením titulu Laureát MFF Strážnice v roce 2002. Za rok 2002 a 2009 obdržel celý soubor ocenění FOSKAR v kategorii soubor roku.
Cimbálová muzika upravuje a hraje lidové písně převážně z Uherskohradišťska, Uherskobrodska, Kopanic, Zálesí, Strážnicka a Kyjovska. Jako zpestření  si ráda zahraje také melodie ze Slovenska, Maďarska a Rumunska.

Jaroslav Zatloukal – housle, manager   
Pavel Šupka – housle, viola, kontrabas
Radomír Schottl – housle, viola, sólo zpěv
Petr Bukvald – klarinet, zobcové flétny
Petr Hráček – klarinet, zobcové flétny
Jiří Eibensteiner – viola
Jan Gahura  viola
Robert Botek viola
Jaroslav Schottl – viola, zobcové flétny, umělecký vedoucí
Antonín Juriga – kontrabas
Vítězslav Mach – cimbál, kontrabas

http://www.kunovjan.cz