CM JAROSLAVA ČECHA

Muzika byla založena v r.1970. Navázala na základy dětské cimbálovky na uherskohradišťské Lidové škole umění, kterou vedl zdejší pedagog, cimbalista a umělecký vedoucí muziky Hradišťan Jaroslav Čech (1932 -1970).

Kmenový repertoár tvoří především písňový materiál z Dolňácka, Luhačovického Zálesí a Moravských Kopanic.

Muzika se spolu s dalšími podílela na natáčení LP Lísteček z javora; Vyšívané písničky; Moravské vánoce; Zazpívej, slavíčku; Nejkrásnější lidové písně z Moravy a CD Veselé vánoční hody. Samostatně cimbálová muzika nahrála řadu svých osobních alb. Příkladem za všechny může být CD Muzicírování ve stodole a CD Karel Rajmic a Cimbálová muzika Jaroslava Čecha.

Muzika se svojí taneční skupinou získala významná ocenění na soutěžích a festivalech za tematická scénická pásma s využitím sólových výkonů zpěváků a tanečníků, např. Muzikantské zpovídání nebo Bojovnice. V r. 1990 získala titul Laureát MFF ve Strážnici za mimořádně působivé zpracování lidových balad. Kromě České republiky vystupovali "Čechovci" se svými programy též v zahraničí (Belgie, Bulharsko, Čína, Indie, Itálie, Kostarika, Kuba, Německo, Polsko, Rakousko, Rusko, Řecko, Švýcarsko, USA).

Cimbálová muzika Jaroslava Čecha si za dobu své existence získala mnoho příznivců a patří k pilířům moravské folklorní hudební scény.

Jan Rajmic - prim
Jaroslav Jančálek - II. housle
Josef Snopek - III. housle
Karel Rajmic - viola
Vlastimil Straka - cimbál 
Dalibor Lesa - basa

http://www.kkuh.cz/cz/cm-jaroslava-cecha