VEČER NA MARIÁNSKÉM NÁMĚSTÍ

Koncerty hrasišťských kapel 
19:30 - 21:00 Kalíšek
21:30 - 23:00 AkuStyk

Skupina Kalíšek vznikla v roce 1991 jako trojčlenná, posléze čtyřčlenná. Během času se rozšířila na 5, někdy až 7 muzikantů. Postupně se v ní vystřídala spousta vynikajících instrumentalistů. Obsazení kapely se od roku 2004 ustálilo na pět členů ( basa, kytara, foukací harmonika, banjo a mandolína). Kapela hraje country, folk, lidovky, 60. a 70. léta a jiné písně dle potřeby a přání. Kapelu můžete vidět na countrybálech, svatbách, narozeninách, firemních akcích, veletrzích, soukromých večírcích a podobně vlastně po celé republice i v zahraničí.

Členové:    
Jindra Martinek, Marek Moštěk, Tonda Schäffer, Libor Zpěvák, Petr Uhlíř


Oblíbená uherskohradišťská kapela akuStyk působí na hudební scéně již 6 let.  Ačkoli se do hlubšího povědomí dostávala pomaleji, vybudovala si natolik silnou fanouškovskou základku, že na jejich koncerty můžete narazit čím dál častěji.

V zásadě se jejich tvorba děli na dvě linie. Ta primární se orientuje na skladby, které se kapele líbí a které si vždycky toužili zahrát, řekněme taková kvalitnější muzika od Pink Floyd, Erica Claptona, R.E.M, Mamas and Papas, ale i novější věci třeba od Adele, Amy McDonald, Daft Punk či Pharrella Williamse. Druhá část tvorby je pak složená z toho, co chtějí slyšet lidé na oslavách - něco od Kabátů, Tří sester, Sladké mámení, Zrcadlo a podobné.

- Simon Škrabal - cajon
- Zbyněk Kalina a Roman Zich - akustické kytary 
- Erik Lichý - basa
- Monika Kalinová a Honza Slováček - zpěv