AJ TY SVATÝ ROCHU, DAJ NÁM VÍNA TROCHU

Od 14:00 do 18:00 zajištěna kyvadlová doprava - autobusové nádráží Uherské Hradiště - nástupiště č. 26

Programy ve Skanzenu Rochus
14:00 – 16:30     Duo GraŽ (L. Graffe a J. Žižka)
14:00 – 18:00     Folklorní soubor Radovan 
17:00 – 18:00     Mistřické Frajárky – dívčí pěvecký sbor

Doprovodný program
- šlapání a nakládání zelí
- vaření ovocných marmelád nebo sirupů
- pečení buchet a koláčů
- moštování hroznů
- ochutnávka vín
- pečení brambor v ohni
- dětské dílničky, aj.


Skanzen Rochus, nejmladší muzeum v přírodě v České republice, najdete nad městem Uherské Hradiště. Stačí jít chvíli do kopce nad Vinohradskou ulici a odměnou vám bude krásný výhled na krajinu uherskohradišťského Dolňácka lemovanou vrcholky Chřibů.

I zde je jedno ze stanovišť letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Babí léto a začátek podzimu na Slovácku byly pro naše předky vždy ve znamení sklizně posledních dozrávajících plodin. V tomto čase se vykopávají brambory, očesávají jablka a hrušky, otřepávají trnky a hlavně se sbírá víno, na jehož finální podobu netrpělivě čekají všichni jeho milovníci. V duchu podzimní sklizně a zpracování úrody bude v muzeu v přírodě probíhat celý sobotní program protkaný lidovou písní a tancem. Z Napajedel, nejsevernější obce Slovácka, přijede zatancovat Folklorní soubor Radovan. K poslechu, zpěvu i tanci zahraje Duo Graž (L. Graffe a J. Žižka) a zvesela zazpívají Mistřické Frajárky. Společně nastrouháme, našlapeme a naložíme zelí do škopku, vypresujeme čerstvý hroznový mošt, opečeme brambory v ohni, uvaříme domácí marmeládu, a co připravíme, to také ochutnáme.

Pro snadnější dostupnost mohou návštěvníci využít kyvadlovou dopravu, která bude zajištěna z centra Uherského Hradiště.

Po skončení programu jste srdečně zváni na bujarou zábavu do Vinohradské ulice, která je z Rochusu doslova jen pár kroků.


www.parkrochus.cz