AJ TY SVATÝ ROCHU, DAJ NÁM VÍNA TROCHU

Pořady ve Skanzenu Rochus.

Když půjdete jen kousek nad Vinohradskou ulici, objevíte nejmladší muzeum v přírodě v České republice – skanzen Rochus. Právě odtud jsou nejkrásnější výhledy na Uherskohradišťsko, na krajinu lemovanou vrcholky Chřibů a Bílých Karpat, na krajinu plnou lidových tradic, krojů a písniček, výborného vína i slivovice, šikovných řemeslníků a tradičních výrobců.

Přijďte si odpočinout od ruchu města do skanzenu Rochus a vychutnejte všemi smysly babí léto a začátek podzimu na Slovácku. Uvidíte paličkování, šití krojových částí, škrobení kroje a ukázku prádla, které se dříve nosilo pod krojem. Nebudou chybět ani zemědělské práce jako truhlářská výroba kůlů do vinohradu, odzrňování kukuřice či presování vína. Čerstvou šťávu z hroznů bude možné také ochutnat. Pohárek dobrého vína a burčáku nabídnou místní vinařství, těšit se můžete na Vinařství Medek a Vinařství Rochůz. Celým programem bude znít lidová píseň a tanec v podání Folklorní souboru Míkovjan a Cimbálové muziky Litera. Dále se představí Folklorní soubor Hriňovčan pocházející z nádherné oblasti Podpoľaně ze Slovenska, který je vzácným hostem města Uherského Hradiště a právě již zmíněného FS Míkovjanu.

PROGRAM
14:00 - 18:00     FS Míkovjan
                          CM Litera
                          FS Hriňovčan ze Slovenska
 

Pro snadnější dostupnost z města mohou návštěvníci využít kyvadlovou dopravu. Bezbariérový autobus z Autobusového nádraží, stanoviště č. 26, 14.00-18.00, trasa: UH-Skanzen Rochus a zpět, kyvadlová doprava (pouze v sobotu)

Změna programu vyhrazena.

www.skanzenrochus.cz