AJ TY SVATÝ ROCHU, DAJ NÁM VÍNA TROCHU

Pořady ve Skanzenu Rochus.

Když půjdete jen kousek nad Vinohradskou ulici, objevíte nejmladší muzeum v přírodě v České republice – skanzen Rochus. Právě odtud jsou nejkrásnější výhledy na Uherskohradišťsko, na krajinu lemovanou vrcholky Chřibů a Bílých Karpat, na krajinu plnou lidových tradic, krojů a písniček, výborného vína i slivovice, šikovných řemeslníků a tradičních výrobců.

Přijďte si odpočinout od ruchu města do skanzenu Rochus a vychutnejte všemi smysly babí léto a začátek podzimu na Slovácku. Společně nastrouháme, našlapeme a naložíme zelí, vypresujeme čerstvý hroznový mošt, uvaříme marmeládu, upečeme tradiční buchty a koláče, zjistíme, jak se připravovalo na hody. Z Muzea Novojičínska přijedou ukázat, jak naši předkové zpracovávali kopřivy, aby se z nich dala ušít košile jako v pohádce Sedmero krkavců. Jitka Felvabelová představí dnešní i starobylý slavnostní kroj z Uherskohradišťska a odpoví na všechny zvídavé dotazy návštěvníků. Pohárek dobrého vína a burčáku nabídnou místní vinařství, těšit se můžete na Vinařství Medek a Vinařství Rochůz. Celým programem bude znít lidová píseň a tanec.

PROGRAM
14:00 - 18:00   FS Chasa z Ořechova
14:00 - 16:00   CM Kunovjan
14:00 - 16:00   MS Krasavci z Ostrožské Nové Vsi
16:00 - 18:00   CM Oskoruša
16:00 - 18:00   ŽS Mistřické Frajárky

Pro snadnější dostupnost z města mohou návštěvníci využít kyvadlovou dopravu. Autobus bude odjíždět (pouze v sobotu) v pravidelných intervalech z autobusového nádraží, nástupiště č. 26.

Změna programu vyhrazena.

www.parkrochus.cz